Básně, Povídky, Úvahy, Pohádky, Fejetony, Romány, Reportáže

a

O Mrňavém královstvíčku

O Mrňavém královstvíčku

Taren Pohádky » Pro dospělé

Anotace: O Mrňavém královstvíčku - pokračování 1

Zatím na východě , tam kde slunce vstává. Chán mocný a krutý, zlověstné úklady , zběsile spřádal. Do mapy nehleděl , nebylo třeba. Věděl, že souseda malého, nutno je vstřebat. Připojit k rozlehlé zemi své Východní, co jezdec na koni nestačí přecválat ani snad za sto dní. Půlnoční království trnem , bylo mu v oku, rybník chtěl vypálit zrádnému soku. Radu straších a moudrých , přikázal povolat, astrology , vědce i hvězdáře , rozkázal vyhledat. Příznivá znamení souhvězdí , planet i hvězd, by jemu hledali, podporu božstev svých , rychle mu dodali.
Do všech koutů říše, jezdci se rozjeli a Chánovým rozkazem. By pluky početné na půlnoc k hranicím , hbitě se vydali, dobít tu malou zem. Jak mračna kobylek ničivých, vojska se hnula. Směrem kde slunce zapadá , vlna ta temná se dmula. Divocí jezdci na malých koních, za nimi pěchota lehká v zářivé zbroji. Naposled v oblacích prachu, sunou se drtivým krokem jak hradba šedivá, útoční sloni. Nebylo živáčka , co na odpor chtěl by se postavit síle té, jež krajem tekla. S rachotem bubnů , řinkotem zbroje , na konci voje, pěchota těžká , zvolna se vlekla.

Na západ v dáli kde slunce kolébá malebné údolí, rolníci pracují poklidně na poli. Netuší vesnice , netuší města jaká že pohroma na ně se chystá.
V zeleném stínu prastarých stromů u schodů paláce hradního dómu , stojí dva poslové pokrytí prachem. Hlavy své k zemi tu kloní s tvářemi šedými prožitým strachem. Zprávy své hraběti tlumočí, chmura i zármutek , sedla jim do očí.
Pane náš předobrý , zlé a nedobré neseme zprávy. Z východních rovin až k horám půlnočním, chánovy hordy zvolna se sunou, jakmile horské ty průsmyky překročí v údolí budou.
K půlnoci když sluch svůj obrátíš , zvuk bubnů válečných , také tam uslyšíš. Bratránek haraší ,zbraněmi všemi. V pomoc prý , že hodlá přispěchat , malé tvé zemi. Vyslanci jeho k nám se již vydali, pomocnou ruku prý , aby ti podali.
Ech ....dva supi chamtiví , kořist si vyhlédli,
do očí vražedných , sobě si pohlédli.
pokračování příště.......
Publikoval(a): Taren, 30.8.2014
Přečteno (205x)
Tipy (0) ... dát Tip/SuperTip

Spodek

Stránka generována 27.1.2021 07:36
U nás jste dnes prohlídl(a) 1 stránek.
roboti