Domů Úvahy o Lidech, Člověku

o Lidech, Člověku

47 děl

Nepřemýšlela jsem nad dopady svých jednání slov, činů i něčínů....Byla jsem zbrklá. Je dobré myslet v souvislostech a dopadech na mezilidské vztahy i zdraví.... Jsem poněkud střeštěné povahy, zbrklé, ale s mým dítětem jsem úplně klidná , syn Jaroslav mě naučil klidu - z lásky k n

Dříve organismy žily ve větší symbióze než v dnešní době. Proto krevní soustava nepotřebovala žádné protilátky. Imunita v podstatě nebyla potřeba, funkci zajišťovaly organismy spřízněné. První krevní skupinou byla dnes nejvzácnější "AB", která postupně mizí. Při vývoji člověka do

Nejsem zrovna skromná, co se týče partnera. Měl by to být partner s velkým P. Takový kamarád do deště. Když mi bude ouzko, musí přispěchat a nabídnout mi pomocnou ruku. Musí mě umět povzbudit a utěšit, když mi bude smutno.

€€€ Jednoduchá otázka: Existuje chlad,tma a zlo? Jednoduchá hádanka že? €€€

Vcítění

Jan Čáp5. 12. 2017

Podívej se na ni, jak se na mě divně kouká… Pojď radši pryč. Nemít takový výraz, byla by pěkná… Ta je nějaká divná… Asi je postižená… To je zase nějakej nevychovanej fracek… Ach ty rodiče… To všechno cítila, a přesto byla klidná… Přesto se usmívala. Upřímně usmívala. To na ní byl

Sociální sítě podporuji schyzofrenii. Možnost vytvořit v podstatě reálného člověka přímo podbízí možnost, že člověk vytvoří kompletní osobnost ve své hlavě, která přetrvává a žije v podstatě svůj život. Pro člověka muže být po dlouhé době tohoto působení velice obtížné až bych ře

1. Akí sú ľudia sprostí! Budujú dobré i zlé veci zároveň. Na výrobu zbraní stavajú továreň. 2. Ľudia stavajú k sebe mosty. Keď sa na nich stretnú, sáču jeden druhého

Pekelní lidé nejenom že štvou některé normální lidi proti sobě, ale také je nutí porušovat jejich zásadní pravidla. A Češi se zdají být na tak nízké úrovni, že je lze k takovému porušování lehce dotlačit, výsledkem čehož jsou mnohé nedobré věci: Křesťan křivě přísahá při Bohu či

Je důležité pomoci dětem a mladým lidem vykročit tím správným směrem na jejich cestě za volbou profese a získáním vlastní kvalitní individuality.      Aby si mladý člověk vůbec mohl správně vybrat, musí se nejprve setkat se vším možným a něco se o tom všem dozvědět. A také nesmí

Lidská individualita není pevně daná, ale naopak do značné míry tvárná. Demonstrujme si to zjednodušeným způsobem na jednom vymyšleném příkladu. Je nějaká Ingrid, která se narodila v Německu v rodině, jež se po generace věnuje drobnému zemědělství. A teď se podívejme na dva parad

Jenom totální idiot věří všemu, co vidí v televizi. Například v mém případě se jedná o tak velký zájem, že musí být celá veřejnost přesvědčena, že jsem se s Pekelnými lidmi úplně mýlil. Oni jsou mistry v lidské psychologii a přesně ví, jak vás všechny přesvědčit, že Pekelní nejso

Čím výše bytost stojí, tím více přizpůsobuje všechno kolem svým osobním potřebám (například Bůh). A naopak, čím nižší je úroveň bytosti, tím více se přizpůsobuje všemu kolem sebe (například pulec & žába), což platí také pro lidi. Čím nižší a čím více bezpáteřní jste, tím více se

Má kniha

Ve Ve10. 5. 2016

Ty, která jsi moje nejmilejší přítelkyně, kdykoliv otevřeš své srdce, abys mě potěšila ve špatných i dobrých dnech. Umíš mě vždy rozveselit i roztesknit. Když se skloním nad tvé hustě popsané stránky, jsem jako v jiném světě. Vtáhneš mě s sebou do míst zajímavých i obyčejných, do

Bistro

Trubka Petr10. 4. 2016

v sousedním baráku je bistro před čtvrt stoletím tam taky bylo, s vysokými stolky, kde si chlapi dávali sekanou s bramborovým salátem a pivo a ženský chlebíček a kafe nedávno tam znovu dali stolky na stojáka

Myslím že... Když je někdo jiný nemusí se bát !!!Chci abyste věděli že já jsem jiná a moje kamarádky jsou taky jiné ... Ale jsme spolu :). Posmívají se nám,pomlouvají ale myslím že to je ono co nás dělá těmi co jsme :). Všichni jsme jiný/é a to je ono ! Buďme jiný a v budoucnosti

Vánoční stres přináší mi akorát strach z toho, že pohádky neexistujou a že je většinou jen špatných konců. Říct to dětem, způsobí to jen jejich křik a neklid. Přestali by si hrát se sněhem a stavět sněhuláky. Nenosili by ani čepice a ani rukavice a jejich život by ovládly obavy,

Co člověku dává sílu ráno vstát z postele? Proč existují vzpomínky na minulost? Kde má přesně zakotvit? Kdy najde sám sebe? A hlavně jak?

Sedím tu. Koukám na prázdný papír a poslouchám hudbu, která se line z přehrávače. Hudbu, kterou slyším, vnímám celým svým srdcem, a když pak nakonec skončí, cítím smutek a netoužím po ničem jiném než vrátit čas a to co jsem slyšela, chci slyšet znovu. Pravda asi si teď říkáte, pr

Tvorba a dílo

Taren16. 4. 2014

Kdo kdy ocení osobní a duševní vklad obyčejného dělníka do výrobku , který vytváří svým umem a zručností.Psychická stopa ulpívající na každém rukodělném výtvoru, napohled zcela běžném a obyčejném, není patrná každému spotřebiteli. Jen velmi citlivý a vnímavý jedinec ocení ten kou

Strach

Taren17. 3. 2014

Jestliže se budete cítit jako zbabělec, budete jím skutečně? Pokud si to o sobě myslíte , bude to pravda? Nejsem o tom až tak dalece přesvědčen. Je pravdou , že strach poznala snad většina z nás. Říká se , že se nebojí jenom blázni a malé děti. Asi jsou tím myšleny hodně malé dět

Sedím za stolem je večer. Neděle povánoční i ponovoroční.Jedna z prvních v novém roce. Někdo konfrontuje novoroční předsevzetí s novoroční zkušeností. Jiný se k novoročním předsevzetím ještě ani neodhodlal. Zkrátka a dobře, každý tu nedělní, večerní pohodu střihnutou trochou té p

„Svoboda slova“ tato krátká dvojice slov v češtině neznamená nic složitého ani významného, ale pro lidskou populaci je tato dvojice velmi zapeklitá, složitá a těžká. Lidé se neustále kolem sebe ohánějí tvrzením, že mají právo říct, co si myslí, ale poté nadávají, když jim někdo ř

Jen tak ....

MartyH.6. 12. 2013

Jen tak pročítám to množství veršů a básní a přemýšlím kolik jich už asi bylo napsáno, kolik autorů se pod nimi podepasalo, kolik lidí je asi četlo, kolik lidí je ještě asi bude číst a je až neuvěřitelné jak bohatá dokáže být lidská mysl, kolik fantazie v sobě ukrývá, jak rozdíln

Jsem obyčejná holka ..někdy nudná, jindy výjimečná. Nepatřím mezi ty, pro které kluci ztrácejí hlavu, ani mezi ty které mají míry 90-60-90. Možná nemám dokonalé vlasy, oči, úsměv a já nevím, co všechno, ale jsem sama sebou, to vím jistě. Mám jednu nejlepší kamarádku, která při mn

Nedávno jsem se měl schůzku s jistou hezkou neobyčejnou ženou, která se naplno věnuje numerologii a okrajově výkladu z karet, čáry na ruce nechává také jiným, ale oddává se vyššímu duchovnu, zná a ví jak na naše karmy, a je odhodlána jít po této nelehké cestě jen o pranické strav

Ahoj páníčku dost jsem přemýšlel nad oslovením milý, ale když si v hlavě přehraji všechny ty děsivé zážitky a to utrpení co mi pro tvoji radost způsobuješ, tak se sám děsím toho oslovit tě milým. Mohl bych přemýšlet jak dlouho bych chtěl, ale stále nemohu přijít nato proč mi vlas

Úvaha o lidstvu

Borty28. 3. 2013

Pořád tak sedávám a přemýšlím, co se to s lidstvem děje. Nebo se něco děje se mnou? Nechápu svět. Nechápu, proč jsou věci tak, jak jsou. Lidé přestali myslet, přestali se řídit emocemi, maximálně tak na sportovních utkáních. Ovšem ne ve svých životech. Slova jako láska nikdo nebe

Rozdíl

Píškotek949. 2. 2013

Není kamarád Jako Kamarád. Jsou lidé okolo nás kteří nás berou Proto jací jsme, A přesto jaci jsme pakliže platí první varianta je to boužel ta smutnější.

Znáte to? Tu věc, kterou nesmí znát nikdo, nebo pouze pár vyvolených lidí? Věc, která vás buď s přáteli sbližuje, nebo vás naopak odděluje. Tajemství, ta protivná věc, se kterou má to dočinění každý člověk. A neříkejte, že ne. „ Tohle se nesmí nikdo dozvědět!“ nebo „ Je to přísně

Mám dojem, že velká skupina mé mladé generace ztratila lidské hodnoty. Mohl bych se k tomu postavit stejnou lhostejnou tváří, kterou vídám v naší společnosti. Ale jednou to bude naše generace, která bude muset dávat vzor našim potomkům. Jako největší problém v chování považuji vš