Domů Fejetony o Životě

o Životě

17 děl

Dnes jsem opět nemohl spát. Převaloval jsem se jako Mýval, když má hlad. Ale nebyl to hlad. Pouštěli na nás vlny. Zase. Cyklicky se to opakuje. Pokud to neznáte, tak vězte, že jde nemyslet vůbec na nic. Takže pak lehce zjistíte vedlejší vliv technologie, která ovlivňuje. Klade do

Dík

Marie Bernadeta14. 7. 2022

Ptáčci opěvují podvečer a slunce už se chystá ulehnout. Měsíc ten svítí o sto šest a v letním podvečeru dýchám čerstvou vůni vypraného prádla usušeného v zahradě na šňůrách, co pilné ruce věšely a zase sbíraly a nesly domů. Nic mi už nechybí. V myšlenkách objímám všechny duše, co

Tak jsem povečeřel. Zbytek mišmaše na špagety, ale jen s chlebem. Chtěl jsem to zpít staroušem (pro neznalé: takhle se tady říká pivu Staropramen), jenže starouš se z lednice vypařil. Tedy nevypařil, vypil ho syn. Ale nechal tam plechovku Stelly. No, starouš to není, ale on staro

Mobily

příšeří25. 4. 2018

Jdou ulicí a dívají se do nikam. V ruce mobil. Sorry!nějak mi to uniká! Jdou ulicí

. .. například tuhle.. asi to všichni znáte.. jdete potmě do postele a i když jste si už tisíckrát zopakovali, že pod tou postelí opravdu, ale OPRAVDU NIC a NIKDO není, skočíte do ní z úctyhodné vzdálenosti ladnou šipku, aby vám nedej Bože nezůstaly nohy, byť jen setinu sekundy n

Nejspíš si o mně budete myslet, že jsem morbidní (nebo se v tom ujistíte). Ve mně totiž smrt nevzbuzuje nechuť nebo paniku. Smrt vnímám jako přirozenou součást života,koloběhu, i když setkání s ní je v lidské rovině mnohdy trýznivé a bolestivé. Ale tak to už na světě chodí. Něco

Malování

Amelie M.27. 10. 2017

. Jj, jsem jednoduše akční. Pořád něco vymýšlím.. Naposledy jsem malovala.. a to koupelnu. Tři roky jsem se snažila navnadit drahého.. nejdříve po dobrém, pak po zlém, kdy jsem aktivně dělala fleky, kde jen to šlo.. aby měl potřebu s tím něco provést. Vzhledem k tomu, že se tato

Moji tři chlapi mě vzali poprvé v životě na hokejový zápas! Né, že by byli té lásky a tak mysleli na svou matku a také manželku jednoho z nich, ale jednoduše zneužili mé plánované služební cesty, nacpali se mi do auta a rozhodli, že když už jedu tím směrem, tak by byl hřích to vš

Ještě při nástupu do letadla se mi nechce věřit, že je to pravda. Já, zapřísáhlý odpůrce sluníčka, se mu dobrovolně chystám po dvaceti letech vydat napospas. Cesta proběhla vcelku příjemně. Děti při startu, na radu babičky, žvýkají jako o život, zatímco já zkoumám pytlík poslední

Dneska jsem viděla něco zvláštního. Na procházce s naším psem Kubíkem jsem poblíž kontejnerového stání zbystřila. Něco upoutalo moji pozornost. Při pozornějším pohledu vidím, že ze šedého kontejneru na směsný odpad čouhají dvě nohy, které se třepou ve vzduchu podle toho, jak jeji

Bumerang

Bíbí Ája4. 2. 2017

Nejezdím často městskou hromadnou dopravou. Ale když si auto postaví hlavu, ráda využiji jejích služeb. Před několika dny jsem jela jednou z autobusových linek. Autobus byl téměř plný, a tak když jsem při nastupování uviděla prázdné sedadlo, s potěšením jsem se k němu vydala. Něc

Jo, šunkovej závitek s křenem v jedenáct večer, kterej mi koupila dcera, děvenka moje starostlivá, ten nemá chybu. Byl jsem v klubu na filmu o hudbě,

V roce 1866 válčilo pětset tisíc vojáků a zahynulo z nich čtyřicet tisíc. Zraněných bylo šedesát tisíc. Státy válčily dva, Prusko a Rakousko. Je příznačné, že v této válce zahynula jediná civilní osoba, babička, která přes výzvu nechtěla opustit bojiště. V letech 1914-1918 válčil

Přání mamince

ada5524. 5. 2015

Moje milá maminko píšu ti teď přáníčko. Jsi má hvězda blýskavá,co mě vždy tak dostává . Tvé něžné srdíčko, je hebké jako peříčko. Tvoje krásná očka září,

Je to taková bouda na velké terase. Jsou odtud vidět jen střechy domů a věže kostelů. Jsem tu, …. Proto, že nemám kam jít. Jsem tu na zapřenou.

Bylo suché léto a slunce výrazně svítilo do všech stran, jelikož na nebi nebyl jediný mráček, který by stínil na odpolední klid ve všech domech okolo zahrady, kde jsem zrovna ležel na lehátku pouze v plavkách pod kraťasy vedle chladného bazénu, odkud mi do očí svítil odraz slunce

Miluji science fiction, neboli jak My, její milovníci říkáme „scifíčka“, a tak není s podivem, že občas vidím kolem sebe neklamné důkazy blížící se budoucnosti, které jsem někdy a někde už četl, či viděl. Někteří odpůrci hanlivě tvrdí, že sci-fi díla se hemží spekulativními techn