Svatá válka
Publikoval(a) Scorpio17 dne 6. února 2012
Anotace: trochu navazující na dílo Padlý anděl, tentokrát více zameřený na zkouškové období a chování lidí v něm
Svatá válka
Boj stále nekončí,
všude se stále střílí.
Rány neskutečně bolí,
až z toho člověk zvrací.
Každý krok je nesmírně vyčerpávající,
každé klopýtnutí síly stojí.
Soupeři pod našimi útoky odpadávají,
silnější se ale objevují.
Cesta je pořád daleká
a jakoby nekonečná.
Strhaný se vracíme do úkrytu,
naše rudé oči bloudí jen v kruhu.
Nohy pomalu vypovídají,
přesto sílu z cvičení čerpají.
Krev a slzy na zem letí,
v zastavení je nikdo nezachrání.
Každým keřem, kterým se projdeme,
alespoň jednu růži nalezneme.
Mráz, ale její krásu zabijí
a lístky se v rukou rozplývají.
Únava na nás doléhá,
psychika se rozžírá.
Neustále se obracíme,
klid stále nenalézáme.
Bledý jako smrt vstáváme,
přesto s naším brněním splyneme.
Pomalu se rozbíháme
a z centra vzlétáme.
V dáli blesky a hromy hřmí,
neboť další ukrutný střet se ve válce blíží.
Opravdu působivé a dobře podané, kohosi mně to připomíná a tak... jen bych podotkla, že v životě netřeba boje, všecko je to jenom o nás lidech... jaký život chceme, zdali neustálí boj, nebo jisté smíření, příměří, které ovšem nemusí nic hlubšího znamenat, ale byl by klid zbraní... mno jo no, každý, svým způsobem denně svádí boj... ať už s kýmsi, bo s čímsi.