Balada o Neznámém

Publikoval(a) No Shame dne 5. června 2011

Anotace: Balada poněkud diskutabilní úrovně, která mi ovšem z nějakýho důvodu přirostla k srdci. Erben se asi obrací v hrobě - ale to má za to, že nevěřil v posmrtnej život :-))

Na břehu jezera kde měsíční svit kreslí na hladinu půlnoční klid leží tam muž - na hvězdy se směje a klidnej spánek je to co si přeje Už ani neví jak se tam ocit´ tělem mu prochází prazvláštní pocit jako by zapomněl na to kdo byl jako by svůj život vždycky jen snil Přemýšlí nad tím po čem vždy toužil o tom jak světem zmateně kroužil vždycky když myslel že má něco na dosah zůstal stát ve dveřích - nepřešel nikdy práh Časem už neměl chuť takhle dál bloudit o úsměv prosit a o přízeň loudit život byl pro něj jen prohraná bitva kterou už ukončí jen ostrá břitva Tak ji vzal do kapsy a vyrazil ven zrovna když v obzoru uvadal den vedenej´ bolestí šel cestou večera která ho zavedla ke břehu jezera Tam potom neváhal a tepny si proříznul skončil svůj film uprostřed děje už nemá pocit že v kruhu uvíznul a tak se na hvězdy do ticha směje..

Přečíst náhodné dílo