Balada o Neznámém
Publikoval(a) No Shame dne 5. června 2011
Anotace: Balada poněkud diskutabilní úrovně, která mi ovšem z nějakýho důvodu přirostla k srdci. Erben se asi obrací v hrobě - ale to má za to, že nevěřil v posmrtnej život :-))
Na břehu jezera kde měsíční svit
kreslí na hladinu půlnoční klid
leží tam muž - na hvězdy se směje
a klidnej spánek je to co si přeje
Už ani neví jak se tam ocit´
tělem mu prochází prazvláštní pocit
jako by zapomněl na to kdo byl
jako by svůj život vždycky jen snil
Přemýšlí nad tím po čem vždy toužil
o tom jak světem zmateně kroužil
vždycky když myslel že má něco na dosah
zůstal stát ve dveřích - nepřešel nikdy práh
Časem už neměl chuť takhle dál bloudit
o úsměv prosit a o přízeň loudit
život byl pro něj jen prohraná bitva
kterou už ukončí jen ostrá břitva
Tak ji vzal do kapsy a vyrazil ven
zrovna když v obzoru uvadal den
vedenej´ bolestí šel cestou večera
která ho zavedla ke břehu jezera
Tam potom neváhal a tepny si proříznul
skončil svůj film uprostřed děje
už nemá pocit že v kruhu uvíznul
a tak se na hvězdy do ticha směje..
To je nářez,s touhle básničkou sem se úplně mazlil.
Tak to je dost dobrý. Nevím, co víc říct. tady totiž platí pravidlo 'amen'
Šejme otisknu se tady,ale koment nedám.
Bo to se nedá.
Obsah je famózní,úžasnej,technika je po operaci:-)))
Tak vidíš,přece jen jsem si rejpnul:-)))
Napsal tys vůbec někdy něco špatnýho?:D ^^
Šejm né.....já hodně:-DDD
Ku.evsky dobrý. Tek nádherná balada že bych přemejšlel jestli jsi neměl Erbena v rodový linii.
Sakra ještě musim k tomu něco... Čet jsem si ji párkrát nahlas a je ůplně neskutečný jak to graduje, aby to ten poslední verš utnul.
Místo čárky kroužek:)ůúúúúúúúúúúúlet:DDD
Tak to je tedy opravdu moc pěkné.
Šejme nabyla jsem na stránkách pár dní,tak můžu baladu ocenit až dneska.Je skvělá!!!
Už to čtu asi po padesátý. Nevím proč, ale tahle balada má pro mě dobrý konec. Strašně se mi líbí, jak si ho vysvobodil z toho bloudění. Jako by zase věděl kam patří. ^^
Co dodat. Jedině ámen. Našel cestu domů.
nevím co mám říct prostě nádherný!