Pohádka

Publikoval(a) Bábulínka dne 23. ledna 2011

Anotace: Povídání o pohádce.

Povídám,povídám pohádku o vlkovi kůzlátku máma říká kůzleti ať je hodné nesletí z toho třmínku pařezu nezlob!Já tam vylezu. Kůzle naříká a pláče ale pořád někde skáče. Máma příkazy mu dává, ale potom zase mává. Odchází mu pro travičku k jídlu shánět potravičku. Uzamkni se kůzle milé, sic pochodíž zle nemile. Kolem krouží nepřátele ti by vlezli k tobě směle. Vlk je zlý a ošklivý nepřítel je šálivý. Mohl by tě oklamat i vše dobré slibovat. Kůzle sliby slibuje ale zvědavost jim lomcuje. Vlk slibuje hory doly pak se schoval za stodoly. Přiskřípl si jazýček by tence mluvil mazlíček. Já maminka jsem tvoje a ty kůzlátko moje. Párkrát kůzle nevěří, láká hlásek u dveří ponenáhlu otevře dvířka chlívku rozevře. Vlk popadne kůzle ven byla noc,či možná den to již já vám nepovím možná se to nedovím. Jak to bylo potom dál pohádku jsem povídal. Určitě ta máma kozička si přišla pro nehodného kozlíčka. Já již velká jsem již dnes ta pohádka je pro mne děs. Já ji dětem nečtu takto již i Karkulka je pro ně možná tíž. Raději já o princezně,králi takovou by si mé děti přály. Dnes i moje vnoučata chlapečkové,děvčata. Nás strašili vlky a byly to jen plky. Ať je vše veselé dnes a zaplní andělíčky les. Místo vlka Karkulky, Mějme rádi andulky. Ptáčky,všechna zvířátka otevřít jim vrátka. Do našeho srdíčka to je moje básnička. Mějme se pak všichni rádi moji věrní kamarádi. Povídám,povídám pohádku jinou než o kůzlátku. Daleko je do pátku od neděle do neděle, zdravím vás já tady vřele. Povídám,povídám pohádku růžičce i poupátku. Rozvinuté i poupěti ke každému píseň letí. Kdo ji příjme,ať je rád tomu budu kamarád. Kdo má srdce upřímné ten mě možná promine, že jsem tady pěla a o pohádkách snila. Život by měl být v pohádkách, ale né, o vlkovi a kůzlátkách. Jak si život uděláš, takový ho prožíváš. Někdy se to zvrtne přece, jak kamínek v řece. Teče voda dolů, měli bychom býti spolu. Přátele vždy veselí přes týden i v neděli. Stále píši,nemám zvonec. Snad se unavím a bude konec. Mé pohádky i básničky pro vás milé lidičky. Pa,pa, zase někdy tady zavrkám a pustím řady. Mých písmenek trošičku a sestrojím básničku. Pohádku na dobrou noc vás mám ráda hodně moc.

Přečíst náhodné dílo