Tisíce kilometrů
ze Samary, z Ingolstadtu
vine se kmenů les,
ocelových kmenů
do země vložených
s proudící mízou,
ropou,
a z této mízy
rozkvete život,
zelené listí
všech jeho větví.
Ropa proudí,
ropa pryští,
rozkvete život,
nové lepší,
nové příští.
ropa pro život
Je to tak, ale příliš snadno jsme si zvykli...M.
Ano...je to tak. Však nic není věčné a zdroje se vyčerpají. Zvykli jsme si, však za mnoho let po nás si budou muset odvyknout.
Takže...co jim zanecháme?...hm.
Jistě je to bráno obrazně volná energie je přeci lepší! ale tak bych to neposkládala,)
básnicky moc pěkná! Ropa, hmmm... pohodlný život každopádně a hlavně těžký byznys, války kolem ní, jsou alternativní energie, no téma na dlouho...
Až pro nás pojede místo sanitky koňskej povoz, bude ten čas valit sakra rychle.