Chodila jsem jarem, rozkvetlými sady,
sbírala lístky okvětní, když rozrušily zdi,
duši rozsypala do tvých šlépějí,
oči ti zářily v rosných krůpějích,
hlas, jak hudba sfér, nad mlhami…
Dnes zbyly jen otázky v prázdných dlaních,
čím to, že dvě milující srdce se nepotkají,
že víla křehkých chvil se změní v tanečnici
z tepané hrací skříňky, které chybí klíč?
Taneček doznívá, poslední cinknutí...
V nenadálém tichu záblesk, překvapení,
lehce se usmíváš, žes tu vždycky byl,
málo tě znám, tuším kdo jsi, odkud ses vynořil?
Jen ty ohně, ohně tvých očí, v lásce tonoucí,
proč bylo tak těžké povšimnout si…
Tebe, Tebe chci…
Překvapení
Publikoval(a) Gaia. dne 7. ledna 2017
Anotace: Nepozorován, se objevil, víčka mi zakryl dlaněmi...
Jo, i to se může stát... Hezké počtení s krásnými a neotřelými metaforami, za dva, M.
Krásně jsem se zasnila, děkuji. Parádní metafory, a srdíčko na dlani....
Držím v ruce vzpomínku
křehkou, jak víla,
snad tančila na leknínku.
Opravdu tu byla?
No páni...nemohl jsem od řádků odtrhnout oči. Jsi opravdu skvělý básník, který dokáže vtáhnout do svého světa. Výborně...ST.
Já zase budu za rypáka, twl ( pardon) Ty zájmena( já vím, ta zájmena ) ...mé, svou, tvých, tvé, tvůj - nálož hned v první strofě.
Druhá strofa, čtvrtý řádek jedna, dle mě první čárka, je navíc. Nedává smysl. Rytmicky, ani logicky ...
Prosím, furt mě ber za toho amatérského rypáka do tajů poetických řádků.
Píšu, protože se mi text obsahově strašně líbí, ale tyhle detaily ruší celek. Bo alespoň mě ... Nevím, jak ti napsat, že jedna mínus :-D :-D :-D Ale za S. Tip je to samosebou ...
obsahově krásná,milá...až jsem se chvílemi červenal...:)
Já jsem si to užila se vším všudy a nevadí mi naprosto nic, snad jen že bys měla psát víc.:-)
jsem ráda a dík za vaše sdílení a moc mě zajímá a zároveň těší, co kdo z vás k tomu řekl, od každého z vás originál, :-) bylo mi ctí. Marcone, zajímavý postřeh se zájmeny, příště zkusím jinak.
Něžné, citlivé, skvělé:)
Tak ta tedy JE- mlask. Krásná, malebná,na několikeré pošušňání, a ten konec vzrušující, moc se Ti povedla, moc.
Remmy, díky. Jééé, Lipová, dobrééééé :-)
Co mě se týče,
našla bych od té hrací skříňky klíče
a odemkla tu nejkrásnější píseň,
ať malá smutná víla opět roztančí se ??
Super...