Spíš a čelo ti zdobí vráska
na rtech uvízl sladký vzdech
spíš a penízky zlatého svítání
si hrají ve tvých záhybech
já sesbírám je z nahé kůže
a nacpu si je do kapes
tak vstávej už spáči
ať nezmeškám barev ples
dnes posnídám radost z bytí
pramínek deště a dávné touhy
a možná taky zrnko smíchu
budu se toulat jak den je dlouhý
chci dotýkat se raní rosy
než korálky z perleti
v náruči podzimní lásky
roztají žárem objetí
kam dotančí moje sny
vane i vítr babího léta
ráda mám kouzlo příběhů
které do vlasů vílám vplétá
až nasáknu všemi tóny světa
stejně jich bude pořád málo
do hedvábného stmívání
usmlouvám slunce aby stálo
chtěla bych totiž
za ty mince raní
kupit si
zázrak milování
Usmlouvám slunce aby stálo
Publikoval(a) koiška dne 1. listopadu 2015
Anotace: Za všechno může kouzlo dnešního rána.
Za ranní mince koupíš mnoho krásných věcí! Moc hezká myšlenka:-)K
Já děkuji Kyťulko :)
Moc se mi líbí, a ta malebná spojení- krása prostě vystižena slovy
Tomu se říká mistr v oboru klasiky...bez debat tvoje parketa...skvělá práce...
Děkuji všem za komentáře a zastavení se u mně.Moc mě to těší. :)
Mlhou když prosvítá zlatavý dech
a víly se protančí k dalšímu ránu
rosou se brouzdáš tak jak ve svých snech
ke slunci v tichosti vyšleš svůj vzdech
své touze v paprscích otevři bránu.
Do listí ulož svá toužebná přání
objetím podzimu jde barevně snít
chladivý vítr tvé myšlenky chrání
ve dnech, kdy v naději nabýváš zdání
že se dá pro lásku opravdu žít.
Ve tvých verších se ztrácím, jako vítr v korunách stromů a střípky mé duše padají na zem v barevném dešti, který štětcem vymaloval podzim sám.
G.já mnohokrát děkuji za krásný zveršovaný komentář a za to, že jsi mým věrným čtenářem.:)
Až barvy podzimu vyprší
najdeš zas cestu domů
pak vrátí se klid do duší
do duší lidí i stromů..
Ach jak nádherné.. :-) I když jsem nevidomá, jako bych to vše náhle vidéla, až se mi zatočila hlava Světlem té krásy, jež jste zde popsala:-)
Vzletná básnířko života, já si moc vážím Tvého komentáře. Byla -li jsem na chvíli malou Tvýma očima, tak děkuji za ten okamžik. Budu- li Ti moci přiblížit více z krásy kolem nás a budu-li to vůbec umět tak děkuji za tu šanci.Děkuji za nás za poety, smíme-li se tak nazývat.
ST. Nádhera,co víc říct