Memento mori
Publikoval(a) Soptík 13 dne 18. září 2012
Anotace: Těžké dětsví mě přivedlo k psaní poezie, nebylo komu říct své trápení, tak alespoň na papír. Hodně mi to pomáhalo,ale básně jsou díky tomu hodně pesimistické,smutné,černé ...
Život už - zdá se - prošel kolem tvého já,
jen trochu změnily se barvy na obraze,
propast bezedná
prošla časem
a já
tu zase stojím opodál.
Ďábel se jen tiše díval
a znamenal si každý hřích.
Sváděl, našeptával a ovládal jak pýcha
na rty dral se smích,
však bolest větší sílu měla.
Někdo tě vhodil do Dunaje
a řek plav, sic se utopíš,
věděl, že voda ledová je
a čím byl člověk smrti blíž
tím víc se pral a bojoval
až došel do pralesa dospívání.
Memento mori
Moc moc moc pěkné... Poezie nemusí být vždy jen milostná... i smutné básně mají své kouzlo...
no vida a místo milostná jsem chtěla napsat radostná.. jsem já to popleta :-)